Na projektu ZA ŽIVOT U ZAJEDNICI osobe s invaliditetom i starije osobe mogu besplatno zatražiti psihosocijalnu pomoć i podršku.
Što psihosocijalna pomoć i podrška znači i kako izgleda, koji nas mitovi o savjetovanju sprječavaju da koristimo pomoć i podršku u saznajte u ovoj objavi.
Što je psihosocijalna podrška i pomoć i kako izgleda?
Psihosocijalnu podršku i pomoć pružaju psihologinja i socijalna radnica najčešće u individualnom razgovoru koji traje od 20 do 60minuta. Teme susreta mogu biti različite i stoga je takva pomoć i podrška namijenjena svima i svi ju mogu koristiti.
🗣 Teme razgovora mogu biti sljedeće: kada želite podijeliti svoje iskustvo i pričati o svojim doživljajima i osjećajima, dobiti ideje kako organizirati svoje vrijeme, ako ste usamljeni ili vas malo što razveseljava, kada su poteškoće prevelike i ne možete se nositi s njima, preplavljuju vas osjećaji straha ili ljutnje zbog bolesti ili pandemije covida i sljedeće: kada želite saznati više o pravima koje možete ostvariti iz područja socijalne skrbi i zdravstva, kako koristiti sustav e-građana, na koje se aktivnosti uključiti u blizini i mnoge druge teme.
Psihosocijalna podrška i pomoć je razgovor u kojem psihologinja i socijalna radnica slušaju o vašem životu, pomažu u planiranju ciljeva i daljnjih koraka u rješavanju poteškoća, pomažu Vam prepoznati misli i osjećaje, ali vas uče tehnike i nove vještine koje će omogućiti učinkovitije suočavanje sa preprekama i prilagodbu novim životnim situacijama. Odluke o procesu, temama i ciljevima pomoći i podrške donose se zajednički.
Psihosocijalna pomoć i podrška psihički i fizički osnažuje osobu kako bi osoba pronašla i stekla snage za kvalitetniji svakodnevni život.
Razgovarati s psihologinjom ili socijalnom radnicom ne znači da ste slabić nego da želite bolje razumjeti sebe. U prilogu pogledajte koji mitovi nas mogu spriječiti da koristimo psihosocijalnu pomoć.
Naše psihologinje i socijalna radnica su svakodnevno dostupne za Vas. Ako niste u mogućnosti doći do nas mi možemo doći Vama na prvi dogovor. Uključite se u projekt i iskoristite ovu mogućnost.
Imate li mamu, tatu, baku, djeda, tetu, susjeda koji su osobe starije životne dobi ili osobe s invaliditetom pozovite ih da se uključe u projekt. 💛
KONTAKT: 📩 info@humh.hr ili ☎️nazovite na broj 099 55 33 111.
#pomozimozajendo #HUMH #ZaZivotUZajednici[ZA ŽIVOT UZAJEDNICI]