U Udruzi se oboljelima i članovima njihove obitelji pruža individualna i grupna psihološka podrška, kako bi se lakše nosili sa stresovima koje donosi bolest i kako bi se, daleko od doma, osjećali sigurno i pripadali zajednici u kojoj su se našli tijekom liječenja. Otvorenim i prijateljskim individualnim razgovorom te psiho edukacijom psiholog, aktivno surađujući s korisnikom, nastoji umanjiti teret koji uzrokuje bolest, težina odvojenog života, snalaženje u nepoznatom gradu. Grupe podrške prilika su za dijeljenje informacija, ohrabrenja i savjete.
Psiholog se uključuje u savjetovanje vezano za slobodno vrijeme, organizaciju i/ili provedbu aktivnosti kao što su kreativne radionice, upoznavanje grada i igraonice, pomažući obiteljima da ponovo uspostave ravnotežu između obaveza i odmora.
Psiholog potiče korisnike na druženje, ponovno bavljenje hobijima koji ih vesele, opuštanje nakon vremena provedenog u bolnici, u nabavci lijekova, razgovoru s medicinskim osobljem, rješavanju administracije vezano za liječenje, u njezi oboljelog člana obitelji te perioda brige i neizvjesnosti.
Odabirući između ponuđenih aktivnosti korisnici mogu dobiti informacije i podršku koja im je potrebna, lakše se nositi sa složenom obiteljskom situacijom, osnažiti se u borbi protiv bolesti, ponovo uspostave ravnotežu između obaveza i odmora, kvalitetnije strukturirati svoje vrijeme te, u zajednici djelatnika, volontera i drugih korisnika, koja postaje njihov privremeni dom, stjecati nova vrijedna pozitivna iskustva: ponekada steći doživotna prijateljstva, dobiti uvid u vlastite mogućnosti snalaženje u zahtjevnim situacijama i doživjeti snagu međusobne pomoći.